5кю

Монотеїстичні релігії: Іудаїзм.

 Всі три монотеїстичні релігійні системи, відомі історії світової культури, тісно пов'язані один з одним, випливають одна з іншої. Перша і найдавніша з них - іудаїзм, релігія стародавніх євреїв. Історія древніх євреїв і процес формування їх релігії відомі в основному за матеріалами Біблії, точніше, за її древньої частини - Старого Завіту. У іудаїзмі євреїв діаспори велика увага приділялася ритуалам обрізання, обмивань, постів, суворого дотримання обрядів і свят.

Християнство - найбільш поширена і одна з найбільш розвинених релігійних систем світу. Це, перш за все, релігія Заходу. Але християнство тісно пов'язано зі Сходом і його культурою.Основна ідея християнства - ідея гріха і спасіння людини.  Люди грішні перед Богом, і саме це зрівнює їх усіх. У цілому християнство в особі різних церков і сект є, не мало найбільш поширеною світовою релігією, домінірующеий в Європі та Америці. Однак саме в Азії, тобто на Сході, християнство поширене слабкіше за все.

Іслам - третя і остання з розвинених монотеїстичних релігій. Вона також виникла на Близькому Сході.Наріжним каменем релігійної теорії мусульман, основним кредо ісламу є широко відома фраза: "Немає Бога, крім Аллаха, і Мухаммед пророк його". Тут тільки один Аллах - Бог єдиний і безликий, вищий і всемогутній, творець всього сущого і його верховний суддя. Роль Мухаммеда у виникненні ісламу важко переоцінити. Основні ідеї та принципи віровчення Мухаммеда зафіксовані в Корані - священній книзі мусульман.

Буддизм. Вчення Будди.  Життя є страждання. Народження і старіння, хвороба і смерть і т.д. - Все це страждання. На зміну йому прийшов індуїзм.

Індуїзм. У процесі суперництва буддизму з брахманізмом, як результат продовження виник індуїзм. Найважливішими з богів індуїзму вважаються троє - Брахма, Шиву, Вішну. Вони ніби поділили між собою основні властиві верховному богові функції - творчу, руйнівну й охоронну.

 
Набір у групи