Історія клубу

Спортивний клуб «Максимум» є найбільшим і одним з найстарших клубів карате на Буковині. Входить у п’ятірку найбільших клубів України. Його історія нараховує понад 20 років.
У 1995 році Станіслав Золотухін, будучи молодим сенсеєм, заснував спортивний клуб під назвою «Сюгендо», що в перекладі з японської означало – «Шлях до досконалості». Рік за роком «Сюгендо» розвивався. З часом з’явився цілий ряд титулованих спортсменів, багаторазових переможців чемпіонатів України, Європи та Світу за різними версіями карате. Зокрема, найкращими були Жанна Манюк та Степан Манюк, Павло Шестаков, Юлія Желєзко, Олександр Сергеєв, Надія Янатьєва, Валентин Ворощук, Єлизавета Марку та багато ін.
Згодом деякі з цих молодих, але амбітних спортсменів також розпочали свою інструкторську діяльність. Так, наприклад, у 2005 році у Чернівцях працювало 5 залів нашого клубу, а кількість учнів сягала понад 150 чоловік.
У 2008 році тренерською Радою було вирішено змінити назву «Сюгендо». Найвлучнішим словом, яке б підкреслювало характер та спортивну мету кожного, хто тренується в нашій спортивній родині стала назва «Максимум». У березні 2010 року у Чернівцях у формі обласної громадської організації зареєстровано спортивний клуб «Максимум». Девізом кожного нашого вихованця стали слова: «Прагни неможливого – досягнеш Максимуму!»
На сьогоднішній день у СК «Максимум» тренується близько 350 спортсменів різного віку - від 5 до 50 років. Основний стиль карате – стиль Шотокан, заснований видатним японським майстром Гічіном Фунакоши. Додатково практикується освоєння древнього мистецтва японських воїнів – джиу-джитсу. Основний спортивний напрямок – версія WKF.
СК «Максимум» - постійний чемпіон Чернівецької області у загально-командному заліку в період з 2009 - по 2015 рр., Чемпіон України 2009 р. У 2009 р. завоював ІІ загальнокомандне місце на міжнародних змаганнях «CHERNIVTSI OPEN».
У 2011 р. «Максимум» отримав нагороду «Найуспішніший закордонний клуб» та І загальнокомандне місце на міжнародному турнірі «AVAS CUP» (Угорщина, м.Мішкольц). Також завоював ІІІ загальнокомандне місце на міжнародних змаганнях «CHAMPIONS DAY» Румунія, м.Орадя.
2012 р. – І місце на міжнародному турнірі «7 SAMURAI CUP» (Молдова, м.Кишинів); І загальнокомандне місце на представницькому міжнародному турнірі «WW CUP» у Німеччині (м.Пудербах); ІІ місце на міжнародних змаганнях «AVAS CUP» (Угорщина, м.Мішкольц).
2014 р. – єдиний представник з Буковини, вихованець клубу, 15 річний Олександр Карась (тренер Павло Шестаков), ввійшов до складу національної збірної України серед кадетів, юніорів та молоді та прийняв участь у 42-му Чемпіонаті Європи 6-8 лютого 2015 р., який проходив у Швейцарії (м.Цюріх).
За роки існування клубу виховано 6 майстрів спорту України, 12 переможців чемпіонатів Європи та Світу з карате, більше 30 чемпіонів України. Спортсмени клубу, починаючи з 7 років, щорічно приймають участь в найпрестижніших турнірах, які проводяться в Україні та країнах Європи. З усіх змагань всеукраїнського та міжнародного рівня наші вихованці завжди повертаються з повними комплектами нагород.
СК «Максимум» є членом Всеукраїнської Федерації Карате-до “Сін-Сьобу” (президент В.В. Галан, м. Чернівці, 6-й дан карате) та Української Федерації Карате (президент С.Левчук, м. Київ, 3-й дан).
В нашому клубі працюють досвідчені інструктори, які отримали відповідну міжнародну атестацію. Тренера клубу систематично приймають участь у національних та міжнародних семінарах з традиційного карате-до під проводом японського майстра Хітоши Касуя (9-й дан, W.S.K.F.) та семінари провідних спортсменів світового рівня.
Атестація на пояси ведеться за програмою ВФКД „Сін-Сьобу”, яка крім екзаменаційних вимог класичних шкіл Шотокан карате передбачає вивчення техніки джиу-джитсу, фул-контакту, знання та практичне застосування тактик спортивного та реального бою, відмінну фізичну підготовку.
Основною метою створення клубу є об’єднання зусиль провідних тренерів та спортсменів Чернівецької області щодо розвитку та популяризації практики та філософії східних бойових мистецтв, а також виховання здорових та гармонійно розвинутих особистостей.